Północne Forum Kobiet powstało trochę nieoczekiwanie dla nas samych. Czasem, kiedy Bóg czyni coś nowego, sami nie do końca potrafimy dostrzec kształtującą się przyszłość. Czasem trudno nam ubrać w słowa marzenia powstające w naszych sercach i uchwycić formę, w której będą istnieć. Tak więc, kiedy po jednej z konferencji z cyklu "Wiatr we włosach" w Ełku, powstała idea Poranku Kobiet, stworzyłyśmy razem Forum.

Pierwsze zręby Forum stworzyły kobiety z różnych denominacyjnie wspólnot: z Białegostoku, Ełku, Gołdapi, Ostrołęki i Suwałk. Połączyło nas to, że dla każdej z nas ważnym jest, aby mieć wpływ na to, co Bóg czyni w naszym regionie i aktywnie w tym uczestniczyć.

Każda z nas miała i ma w sercu pragnienie, by praktycznie wyrazić swą miłość i troskę o życie kobiet żyjących wokół nas. Chcemy motywować siebie i inne kobiety do życia pełnego spełnienia i radości, nasyconego Bożą obecnością. Chcemy aktywnie pomagać w osiąganiu przemiany naszego życia: czasami do wytrwałego biegu, czasami do procesu uzdrowienia zranień, czasami do poszukiwania nowych wyzwań.

Pomysł konferencji tego typu nie jest nowy, bo czerpiemy z przykładów, które istnieją w innych częściach Polski, ale na pewno jest nowy dla naszego północno-wschodniego regionu. Kobiety wokół nas to zwłaszcza te z naszych okolic – z Mazur i Warmii, Podlasia i Mazowsza (tego bliżej północy, niż Warszawy) - stąd Forum przyjęło określenie „północne” .

 

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działania Północnego Forum Kobiet - możesz wpłacić dowolną sumę na konto:

Kościół Chrześcijan Baptystów
al. 1 Maja 22
11-500 Giżycko

Bank Pekao SA Giżycko
nr rachunku: 14 1240 5787 1111 0010 7690 4511

Copyright © 2018 Konferencja Poranek Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.