Dobre pomysły są po to, aby z nich korzystać.

Dlatego też inspirację do organizacji „Poranka Kobiet” zaczerpnęłyśmy z istniejących już tego typu wydarzeń w innych częściach Polski. Pomyślałyśmy: „ Dlaczego nie spróbować by wprowadzić idei kobiecego śniadania w życie w naszym zakątku kraju?” Mazowsze, Mazury, Podlasie, Warmia – małe i średniej wielkości miasteczka, duże miasta i wsie. Mieszka nas tutaj tak wiele, jesteśmy tak różne, a z drugiej strony nasze potrzeby i pragnienia naszej duszy są podobne: czasami mieć chwilkę dla siebie, chwilkę w oczekiwaniu na Bożą inspirację.  

Chwila wytchnienia od zabieganego życia, natłoku zdarzeń i życiowych zadań, chwila dla siebie. Chwila na pyszne śniadanko, w pięknym miejscu i w dobrym towarzystwie. Chwila na wysłuchanie wartościowych przemyśleń, na własną refleksję, na nabranie świeżych sił, na nowe wyzwania, na podsumowania, na spotkanie z Bogiem. To tylko jeden poranek, ale wszystko w tym krótkim czasie będzie przygotowane właśnie dla zaproszonych Kobiet: uczta dla ciała i uczta dla duszy.

Przed nami wiele tematów, które warto poruszyć, a może po prostu zobaczyć je w nowej perspektywie. Rodzina czy samotność, praca czy jej brak, przyjaźń czy rozczarowanie, odpoczynek czy przemęczenie, aspiracje czy rezygnacja, życie czy śmierć, zdrowie czy choroba – wszystko to jest, w różnej mierze, częścią naszego doświadczenia. Dobrze jest więc czasem się zatrzymać, by pomyśleć nad szczegółami naszego życia, może mieć czas na nowe spostrzeżenia, a może na podsumowania.

Chciałybyśmy, aby konferencja w Mikołajkach była szczególną okazją do takich przemyśleń. Poranek Kobiet stał się już wydarzeniem cyklicznym, które każdego roku wnosi coś świeżego do życia kobiet w naszym regionie.

Spotkajmy się zatem ponownie w miłej i ciepłej atmosferze, którą stworzymy razem na Poranku Kobiet w przepięknej oprawie wnętrz Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Copyright © 2018 Konferencja Poranek Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.